Чесним курсом

Соціальна програма

Соціальна програма

Погашення кредитів у кризу

Про фінансову програму

Програма «Погашення кредитів у кризу» направлена на організацію придбання фінансових боргів (прав вимоги) за кредитними фізичних та юридичних осіб у комерційних банків-банкрутів, діючих банків, та у інших кредиторів.

Запровадження цієї програми ґрунтується на врахуванні актуального стану фінансового ринку України, справедливого розподілу фінансової відповідальності між кредитором та боржником.

Таким чином, права фінансової вимоги пропонуються до придбання із застосуванням знижки, яка може сягати аж до -80 %.

Етапи реалізації програми

Етап 1.

Організація аукціону

Організація аукціону необхідна у випадку, коли по зацікавленим видам активів (в тому числі правами фінансової вимоги) не сформовано лоти. Таким чином, такі активи неможливо придбати на електронних торгах (аукціонах)  товарної біржі. Ініціація та організація електронних торгів за окремими активами (правами вимоги) здійснюється на підставі Договору про надання послуг.

Етап 2.

Рефінансування боргів та кредитування

Послуга із рефінансування боргів та кредитування надається за бажанням учасника електронних торгів (аукціону).
Якщо у зацікавлених осіб немає можливості викупити право вимоги за кредитним договором на електронних торгах з причини недостатності грошових коштів, пропонуємо рефінансування та кредитування власне та Банків — партнерів. Суттєвою вимогою є наявність у переможця аукціону 30% грошових коштів від вартості права вимоги та отримання пакету документів зацікавленої особи, для отримання попереднього рішення стосовно кредитування. Інші умови кредитування на вичерпну консультацію Ви можете отримати у наших спеціалістів.

Етап 3.

Підготовка аукціону

Важливий етап, дотримання вимог якого дозволяє реалізувати право участі в аукціоні на товарній біржі. Підготовка фізичної чи юридичної особи є успішно завершеною, коли така особа допущена товарною біржею до участі у електронних торгах (аукціоні).
За 3 робочі дні до дати аукціону здійснюється електронна реєстрація учасника аукціону та вноситься на рахунок акредитованої Фондом гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) товарної біржі гарантійний внесок у обсязі 5% від суми стартової ціни електронних торгів.

УВАГА! Боржник та Поручитель за кредитним договором право вимоги за яким виставлено на аукціон, не можуть брати участь у торгах. Слід врахувати, що вимоги із допуску осіб до участі в аукціоні визначаються. Регламентом проведення електронних торгів (аукціонів), затвердженим ФГВФО.

Етап 4.

Проведення аукціону

Аукціон за голландським типом проводиться в межах 1-го дня в 1 раунд з можливим максимальним дисконтом до -80%. Актив буде пропонуватись за стартовою ціною, і кожні 5 хвилин його ціна знижується на 1%. Покрокове зниження ціни лоту відбувається до того моменту, поки покупець не запропонує ставку. Покупець, який під час торгів перший натисне кнопку «Придбати», фіксує цінову пропозицію придбання активу.

УВАГА! Тільки після перемоги на аукціоні учасник сплачує товарній біржі винагороду в обсязі 3% від суми ціни перемоги на аукціоні. 

Етап 5.

Завершальні розрахунки

Перемога на електронному аукціоні передбачає необхідність повної оплати виграного лоту (права вимоги по кредиту). Після повного завершення розрахунків з банком, який виставив право вимоги на продажу, товарна біржа повертає гарантійний внесок (5%) за виключенням винагороди товарної біржі (3%) від суми виграшного лоту.
Впродовж 20 робочих днів (приблизно 1 календарного місяця) необхідно повністю завершити розрахунки з банком.
За фактом виграшу електронних торгів товарна біржа складає відповідний протокол і направляє його в банк (який є власником права вимоги за кредитом). На підставі протоколу торгів банк запрошує переможця аукціону для кінцевого оформлення документів та передавання усього пакету документів, що свідчить про придбання права вимоги за кредитом та пакету документів на забезпечення за цим кредитом.
Переможець направляється в банк для оформлення документів, здійснення завершальних розрахунків і отримання пакету документів на право вимоги і застави.
У випадку відмови від сплати залишкової суми, яка склалася з врахуванням дисконту, гарантійний внесок (5%) стягується як штрафна санкція ФГВФО за невиконання зобов’язань переможцем аукціону.

Етап 6.

Вивільнення застави

Після повного завершення усіх розрахунків  обтяження предмету застави може бути знятим. За зверненнями переможців аукціонів проводимо відповідні консультації та організовуємо юридичну підтримку тощо.
Для організації зняття обтяження з предмету застави та стосовно аспектів претензійно-позовної роботи пропонуємо звертатись до наших представників.

Етап 7.

Податкові наслідки

Слід враховувати, що:
1)придбання права вимоги за кредитом з дисконтом та наступне стягнення повної суми боргу призводить до податкових зобов’язань у покупця права вимоги;
2)придбання права вимоги із наступним прощенням (частковим прощенням) боргів боржнику чи пропущення строків позовної давності призводить до податкових наслідків у боржника.
З метою контролю за виникненням податкових зобов’язань та недопущення надмірного нарахуванням зобов’язань із сплати податків, упередженої інтерпретації податкового законодавства, проводимо відповідні консультації та юридичне супроводження.
Для надання детальної консультації з урахуванням ваших особливостей пропонуємо зарезервувати зустріч з нашим спеціалістом у зручний для Вас час.

Ми відкриті для пропозицій та відповімо
на Ваші запитання

Напишіть із сайта...

Офіс у м.Київ

  • Київ, Антоновича (Горького), 12
    м. Льва Толстого
  • +38 (095) 305-28-10
  • +38‎ (098) 772-23-44
  • 4K.UKRN@gmail.com

Ми завжди поряд:

lviv
Львів
kharkiv-city
Харків
ukraine_kiev
Київ
herson
Херсон
odessa-city
Одеса